(Episode.38) - Vánoční kafíčko

21. 12. 2018 / 00:48:51

Programátoři jsou prý nástroje, které přeměňují kávu na zdrojový kód. Platí to i pro vás? Poslední díl roku 2018 jsme pojali netradičně a místo technických témat rozebrali jedno “obyčejné”. Ať kávu pijete, či nikoliv, pokusili jsme se vám přinést několik zajímavých informací o historii kávy, způsobech zpracování a přípravy. Třeba vás to inspiruje a rozšíříte své portfolio.

Rozhodně jsme nestihli do našeho formátu vměstnat všechno, chcete-li se tedy o kávě dozvědět více, zkuste například knihu Petry Veselé s názvem “Kniha o kávě”, z níž jsme čerpali některé informace.

Za zmínku také stojí web https://www.piccoloneexistuje.cz/, který velmi příjemnou a stravitelnou formou popisuje všechny námi zmiňované způsoby přípravy kávy a zároveň zmiňuje i některé lokální nešvary - třeba “českého turka”.

Zdroje ke kofeinu:

Technický koutek:

.NET Talks v lednu 2019: https://www.dotnettalks.cz/

Twittery atd.:

Děkujeme Worklio a Radkovi za nové logo!

Pokud nechcete, aby vám unikla nová epizoda, odebírejte RSS: https://bit.ly/netcz-podcast-rss, sledujte nás na Twitteru: https://twitter.com/dotnetcezet nebo na Apple Podcasts a také na Spotify.

Hudba pochází od Little Glass Men: https://freemusicarchive.org/music/Little_Glass_Men/

Kupte nám kafeKupte nám kafe

Odebírejte nás

Přestože můžete pravidelně navštěvovat náš web, případně SoundCloud, přeci jen je jednodušší přihlásit si odběr v některé z podcastových aplikací.

Jsme na iTunes, Spotify, Google Podcasts a asi na všech ostatních podcastových aplikacích. Jste-li ze staré školy, máme i RSS.

Sociálně nás můžete pronásledovat na Twitteru.

Máte zajímavé téma, o které byste se chtěli podělit s našimi posluchači? Připomínky? Komentáře? Pochvaly?

Napište nám