(Episode.52) - Nabírání programátorů a HR v JetBrains s Martinou Šichovou a Václavem Pechem

17. 9. 2019 / 00:56:32

Jak v roce 2019 vypadá pohovor na technické pozice ve firmě, která tvoří nástroje pro vývojáře? Když se nám naskytla možnost vyzpovídat manažerku HR oddělení společnosti JetBrains, neváhali jsme ani minutu. Martina Šichová nám za pomoci svého kolegy Václava Pecha doporučila, na co se dívat při hledání zaměstnání, popsala, jaké benefity aktuálně “frčí”, jak u nich probíhá výběrové řízení (specificky jsme se zeptali na velmi populární whiteboarding, tedy programování na tabuli), ale také jaké jsou trendy ve firemních kulturách nebo zda mají kandidáti přemrštěné požadavky. Nevyhnuli jsme se ani neomezené dovolené! Pokud uvažujete o změně zaměstnání, nebo vás třeba zajímá, jak to funguje v jiných firmách, přijdete si v tomto rozhovoru na své.

Pro úplnost dodejme, že JetBrains tento díl podpořili výhradně poskytnutím prostor a řečníků, nenavázali jsme žádnou komerční spolupráci.

Na vaše komentáře, přání, připomínky apod. se těšíme na info@dotnetpodcast.cz. Chcete-li nás podpořit, můžete nám třeba koupit kávu: https://www.buymeacoffee.com/dotnetcezet.

Odkazy:

Twittery atd.:

Pokud nechcete, aby vám unikla nová epizoda, odebírejte RSS: https://bit.ly/netcz-podcast-rss, sledujte nás na Twitteru: https://twitter.com/dotnetcezet nebo na Apple Podcasts a také na Spotify.

Hudba pochází od Little Glass Men: https://freemusicarchive.org/music/Little_Glass_Men/

Kupte nám kafeKupte nám kafe

Odebírejte nás

Přestože můžete pravidelně navštěvovat náš web, případně SoundCloud, přeci jen je jednodušší přihlásit si odběr v některé z podcastových aplikací.

Jsme na iTunes, Spotify, Google Podcasts a asi na všech ostatních podcastových aplikacích. Jste-li ze staré školy, máme i RSS.

Sociálně nás můžete pronásledovat na Twitteru.

Máte zajímavé téma, o které byste se chtěli podělit s našimi posluchači? Připomínky? Komentáře? Pochvaly?

Napište nám