(Episode.66) - MAUI s Markem Šafářem

2. 6. 2020 / 00:50:13

Skončil Microsoft Build 2020, jenž byl poprvé v historii čistě online událostí. Jednou z novinek, která byla na konferenci představena, je (snad poslední) plán na sjednocení tvorby aplkací pod hlavičkou .NET - Multi-platform App UI, zkráceně MAUI. Pro nás to byla taky ideální příležitost oslovit ostříleného harcovníka a pamětníka začátků Xamarinu Marka Šafáře a zeptat se ho, co můžeme od této technologie očekávat. Probrali jsme mimo jiné budoucnost Mono, jak bude probíhat evoluce Xamarin SDK, jestli se změní integrace na Visual Studio, který XAML se nakonec použije, jak se lidé mohou vyjádřit ke specifikaci apod. Marek má k MAUI blízko, takže pokud vás zajímá multiplatformní vývoj v .NET, přijdete si na své.

Těšíme se na vaše komentáře, přání i připomínky, které můžete psát na info@dotnetpodcast.cz. A pokud se vám díl líbil, budeme rádi, když nám koupíte kávu na https://www.buymeacoffee.com/dotnetcezet. Nově nás najdete i na Instagramu https://www.instagram.com/dotnetpodcastcz.

Odkazy:

Twittery atd.:

Pokud nechcete, aby vám unikla nová epizoda, odebírejte RSS: https://bit.ly/netcz-podcast-rss, sledujte nás na Twitteru: https://twitter.com/dotnetcezet nebo na Apple Podcasts a také na Spotify.

Hudba pochází od Little Glass Men: https://freemusicarchive.org/music/Little_Glass_Men/

Kupte nám kafeKupte nám kafe

Odebírejte nás

Přestože můžete pravidelně navštěvovat náš web, případně SoundCloud, přeci jen je jednodušší přihlásit si odběr v některé z podcastových aplikací.

Jsme na iTunes, Spotify, Google Podcasts a asi na všech ostatních podcastových aplikacích. Jste-li ze staré školy, máme i RSS.

Sociálně nás můžete pronásledovat na Twitteru.

Máte zajímavé téma, o které byste se chtěli podělit s našimi posluchači? Připomínky? Komentáře? Pochvaly?

Napište nám